تبلیغات
Magic - هفت سال دیر شد آقای رئیس‌جمهور، هفت سال!؟.

قالب وبلاگ

هاست لینوكس

مرجع راهنمای وبلاگ نویسان

سفارش طراحی اختصاصی قالب وب سایت و قالب وبلاگ

طراحی وب

شارژ ایرانسل

فال حافظ


دوشنبه 17 مهر 1391

هفت سال دیر شد آقای رئیس‌جمهور، هفت سال!؟.

کلمات کلیدی : هفت سال!؟. , هفت سال دیر شد آقای رئیس‌جمهور , آقای رئیس‌جمهور , رئیس‌جمهور , احمدی نژاد ,  


 

    

مشکل این است که سیاسیون ما خاطرات و تجربیات خود را نمی‌نویسند. برخی سخنان شما درباره موانع کار اجرایی ـ که به تازگی گفته‌اید ـ سخنان حقی است که دیر به آن رسیده‌اید یا دیر آن را بیان داشته‌اید. دیگران برای شما ننوشتند. شما برای نفر بعدی بنویسید. باور کنید که خدمت بسیار بزرگی است. شما این راه را باز کنید؛ حتی می‌توانید به اشتباهاتتان هم اعتراف کنید!


بخش‌نامه قوه مجریه برای حفظ کشور از مداخلات بیجای صاحبان قدرت، باعث نطق تندی در مجلس علیه رئیس‌جمهور شد.، به ظاهر در ماه جاری و در سال پایانی از دوره هشت ساله ریاست‌جمهوری آقای احمدی‌نژاد، دولت در بخش‌نامه‌ای به دستگاه‌های اجرایی با اشاره به اصل تفکیک قوا و لزوم اعمال مدیریت متمرکز از مسئولان زیرمجموعه دولت خواسته است، «ضمن اعتقاد به لزوم تعامل فعال و سازنده با مجلس شورای اسلامی در چهارچوب قانون، لازم است از پذیرش و اقدام هرگونه اقدامی که شایبه دخالت در عزل و نصب مدیران اجرایی را در اثر فشار یا خواست نمایندگان مجلس متبلور می‌کند، جداً خودداری کنند».

در این بخشنامه همچنین تأکید شده است: «بر اساس قانون، انتصاب، جابجایی و عزل مدیران اجرایی از اختیارات قوه مجریه بوده و دخالت و اعمال نفوذ در آن به ویژه از مجاری خارج از دستگاه‌های مسئول دولتی، به هیچ عنوان قابل پذیرش نمی‌باشد».


 کاش این بخش‌نامه هفت سال پیش صادر شده بود

دولت‌ نهم با شعار مبارزه با فساد اقتصادی بر سر کار آمد. حتی اگر اراده دولت برای مبارزه با فساد در گذر زمان و درگیر شدن در کارهای روزمره کشور نیز مورد تردید قرار نگیرد؛ اما انکار این موضوع سخت است که دولت از سازوکارهای سیستمی برای مبارزه با فساد کمتر استفاده کرده است.


  


همین باج دادن‌های دستگاه‌های اجرایی به اصحاب قدرت، نهادهای دیگر را هم به فساد می‌کشد. اگر دولت، این بخش‌نامه را که بحق از سوی برخی بخش‌نامه ضدفساد نامیده شد، هفت سال پیش صادر و اجرای آن را با جدیت پیگیری کرده بود و به نهادهای دیگر در مورد اختیارات خود باج نداده بود، اکنون وضع این گونه نبود. 

خلاصه آنکه اگر دولت این کار را هفت سال پیش انجام داده بود، نه تنها ریشه بسیاری از مفاسد خشکانده می‌شد، بلکه برخی از صاحبان قدرت نیز نمی‌توانستند با نگاه‌های قومی و منطقه‌ای و فارغ از اثرگذاری ملی به نهادهای تأثیرگذار راه یابد. حلقه فاسد ارتباطات ناسالم بین دولت و اصحاب قدرت، چنان خسارت‌بار است که هر کس که آن را قطع کند، بی‌گمان مستحق حمایت و تشویق است. 


بله آقای رئیس‌جمهور؛ این کارتان نیکوست، ولی هفت سال دیر شده است. مشکل این است که سیاسیون ما خاطرات و تجربیات خود را نمی‌نویسند. برخی سخنان شما درباره موانع کار اجرایی ـ که به تازگی گفته‌اید ـ سخنان حقی است که دیر به آن رسیده‌اید یا دیر آن را بیان داشته‌اید. دیگران برای شما ننوشتند. شما برای نفر بعدی بنویسید. باور کنید که خدمت بسیار بزرگی است. شما این راه را باز کنید؛ حتی می‌توانید به اشتباهاتتان هم اعتراف کنید!


حیف لوگوی ما...